Kelias “Transfagarashan”

Važiuojant iš Lietuvos kelionę galima vykti per kelia “Transfagarashan”.

Transfegerešanas (sudaryta iš žodžių trans – per, ir Făgăraş – Karpatų dalis) (taip pat vadinamas DN7C) yra aukščiausias ir vienas pavojingiausių asfaltuotų kelių Rumunijoje. Kert751px-Transfăgărăşan_kelio_pradziaa aukščiausią Rumunijos kalnų masyvą Fegerašo kalnus.

Istorija

Apie 90 km ilgio kelias buvo statomas nuo 1970 iki 1974 m. diktatoriaus Nicolae Ceauşescu priežiūra. Šis poelgis buvo atsakas į 1968 m. Tarybų Sąjungos karių įsiveržimo į Čekoslovakiją. Ceauşescu norėjo, kad sovietų įsiveržimo į Rumuniją atveju, vietiniai kariai galėtų greitai perkirsti kalnus. Kadangi kelią statė daugiausiai karinėmis priemonėmis, jam pastatyti buvo sunaudota beveik 6 milijonai kilogramų dinamito ir apie 40 karių žuvo statybų metu.

Kelias

Transfegerešano kelias pakyla į 2,034 m aukštį. Šis kelias yra didelis iššūkis alpinistams, motociklininkams, vairuotojams ir visiems juo važiuojantiems. Dėl 180 laipsnių posūkių ir aukščių skirtumo vidutinis greitis yra 40 km/val. Paprastai nuo spalio iki birželio mėnesio kelias būna uždarytas dėl sniegTransfagarasan_twisty_roado. Iš viso kelyje yra 5 tuneliai (didžiausias tunelių turintis kelias šalyje), iš kurių ilgiausias yra 884 m ilgio.

2009 m. rugsėjo mėnesį šiame kelyje savo laidą Top Gear filmavo BBC televizija.Šioje laidoje Transfegerešano kelią vedėjai pavadino geriausiu visame pasaulyje.

Kelio pradžia: Bascov, pabaiga: Cârtişoara, ilgis: 151 km. Atidarytas: 1974 m. rugsėjo 20 d.

Šaltinis: http://lt.wikipedia.org/wiki/Transfegere%C5%A1anas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.